אוהלים לאבלים

אוהלים לאבלים להשכרה
אוהלים לאבלים

אוהלים לאבלים

איש איננו יודע את מידת ימיו. כחלק ממנהגי האבלות המקובלים, נהוג כי כאשר איש או אישה הולכים לעולמם, מגיעים קרובים רחוקים וידידים לניחום אבלים. לניחום האבלים משמעות מחזקת וחשובה עבור המשפחה האבלה. אולם מה עושים אם הבית של הנפטר או הנפטרת קטן מדי או שהללו התגוררו בדיור מוגן וזה לא המקום המתאים לקבל את האבלים? במקרים הללו וגם במצבים אחרים ניתן לקבל את האנשים בתוך אוהלים לאבלים. איך משיגים אותם ומה עוד חשוב לדעת – ריכזנו את הפרטים החשובים. 

להשכיר ולא לקנות

שלא כמו אוהלים לנסיעות, אוהלים לאבלים אין צורך לקנות. אחרי הכל, הם נועדו לשמש לפרק זמן קצר יחסית ואין טעם לשלם מחיר יקר ולנסות למצוא מקום אחסון לאחר השימוש. הפתרון הנוח והמקובל יותר הוא השכרת אוהל אבלים.

למי לפנות כדי להשכיר

השכרה של אוהלים לאבלים לא נעשית בחברות שמוכרות אוהלים לצרכי קמפינג, טיולים וכדומה. השכרת אוהל נעשית על פי רוב בחברות שמחזיקות מלאי רחב של אוהלים, שנועדו אך ורק למטרות השכרה. החברות הללו יודעות לספק מלבד האוהל גם פתרונות נלווים לפי הצורך.

איך בוחרים?

מובן מאליו שהאוהל צריך להיות סולידי באופיו, לא מצועצע או צבעוני מדי. הוא צריך להשרות אווירה התואמת את המצב וסולידי יהיה העיצוב הראוי ביותר. אולם מעבר לכך, צריך להחליט מראש מהו הגודל של האוהל. אוהלים יכולים להיות בעלי חלל פנים של מ-10 מטרים ועד עשרות מטרים. בעניין זה כדאי לפנות לחברה מתמחה ולומר להם כמה אנשים אתם צופים כי יגיעו לשבעה או לניחום האבלים. יש להביא בחשבון את מספר האנשים שישהו בפנים בכל רגע נתון וכן את האביזרים הנלווים כגון כיסאות, שולחנות וכדומה. את האוהל יש להתאים גם לגודל השטח שבו הוא צפוי להיות מוקם.

מי מקים את האוהל?

אוהלים לאבלים מקובל לשכור מחברות שמספקות את השירות ביחד עם הרכבה במועד הרצוי. יש לסכם עם החברה מתי יגיע הצוות לבנות את האוהל, היכן הוא יוקם וכן מתי הוא יפורק. גם הפירוק והקיפול צריכים להיעשות על ידי ספק השירות. אין שום סיבה שבני משפחה או ידידים יעסקו בכך בתקופת האבלות. 

ציוד נלווה שכדאי שיהיה

מלבד האוהל כדאי לשכור לפי הצורך גם שולחנות (להנחת הכיבוד עבור האבלים), כיסאות ישיבה, אמצעי תאורה. כמו כן ניתן לשכור אמצעי חימום מים בכמות גדולה (למשל מיחם), מאווררים לקיץ, אמצעי חימום לחורף וכדומה. 

מוצרים נוספים

דילוג לתוכן